Cukrářky bojovaly O Priessnitzův dortík

Už po sedmnácté se budoucí profesionální cukráři utkali v soutěži O Priessnitzův dortík. Záštitu nad akcí, kterou pořádá Střední škola gastronomie, farmářství a služeb Jeseník, převzala Asociace kuchařů a cukrářů ČR a hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Do tradiční soutěže se přihlásilo osm žákyň oboru cukrář z Moravskoslezského, Olomouckého, Pardubického, Zlínského a Jihomoravského kraje. Soutěžící prezentovaly slavnostní dort na téma Malým i velkým pánům k narozeninám. Přímo na místě pak zdobily perník a poslední disciplínou bylo dohotovit studený restaurační moučník. Soutěžící musely na talíř naaranžovat lívaneček a vkusně jej dozdobit.

Porota hodnotila chuť a vůni, posuzovala vhodnost kombinace surovin, doplňků, kreativitu, netradičnost, ale i moderní technologické zpracování. Kromě toho bodovala i vzhled, pracnost, čistotu a hygienu, osobní zručnost a v neposlední řadě dodržení časového limitu a počtu stanovených kusů.

Vítězkou soutěže se stala Kateřina Nešporová z Bzence, na stříbrné příčce se umístila Tereza Uhrová z Brna a třetí byla Natálie Pařízková z Kroměříže.

zdroj: Olomoucký kraj

Redakce KIS, 27.01.2022

          zpět...