Ministerstvo zemědělství a lesy

Resort zemědělství pracuje na tom, aby naše lesy byly nejen krásné, ale i zdravé. Aby jich neubývalo a zároveň si udržely svou přirozenou rozmanitost. Bez lesa to prostě nejde. Stromy totiž nejen čistí vzduch, ale také zadržují velké množství vody.

Celý náš resort proto opravdu ve velkém sází nové stromky! Na prvním místě jsou to určitě Lesy České republiky, ale opomenout nemůžeme ani SPÚ - Státní pozemkový úřad nebo všechna Povodí. Ti všichni odvádí v péči o lesy a sázení nových stromů skvělou práci, za kterou mimo jiné získávají nejrůznější ocenění.

Kromě resortních organizací jsou tu ale i malí vlastníci lesů, kteří o lesy a stromy často pečují jako o svůj domov a tím přispívají k lepšímu životnímu prostředí pro nás všechny. Proto je chceme podpořit, a každý rok tak pro ně chystáme nejrůznější podpory.

Chápeme, že není vždy jednoduché je získat, ale pro ulehčení situace naši odborníci ze Sekce lesního hospodářství připravili souhrnný a aktuální přehled všech podpor. Podívejte se, třeba některá pomůže i vám https://www.silvarium.cz/sklad/prehled.pdf

Povodí Ohře I Povodí Vltavy

 

Redakce KIS, 23.04.2024

          zpět...