Značku Výrobek OK® v letošním roce získalo 17 výrobků

enění „Výrobek Olomouckého kraje“ s právem označení „Výrobek OK ®“ uděluje Agrární komora Olomouckého kraje od roku 2005. V letošním roce získává toto ocenění 17 výrobků, celkem se značkou pyšní  240 výrobků z odvětví potravinářství a zemědělství.

  

 

V úterý 30. května 2023 zasedala  odborná hodnotitelská komise pod vedením ředitele inspektorátu Státní zemědělské a potravinářské inspekce v Olomouci RNDr. Jindřicha Smičky,  aby  vyhodnotila  ty nejlepší potravinářské  a  zemědělské  výrobky. Soutěžilo se celkem v devíti kategoriích – masné výrobky tepelně opracované, masné výrobky trvanlivé, sýry včetně tvarohu, mléčné výrobky ostatní, pekařské výrobky včetně těstovin, cukrářské výrobky včetně cukrovinek, alkoholické a nealkoholické nápoje, ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě a ostatní. Hodnotitelská komise měla nelehký úkol vybrat z nich ty nejlepší. Hodnotí se obal, označení, vzhled, chuť, kvalita a složení výrobků, důležitá je také originalita a vysoký podíl ruční práce. Výrobek musí být vyroben v Olomouckém kraji. Vítězné produkty získávají logo, které mohou používat na svých obalech. Tvoří je kombinace žluto-zeleného a modrého trojúhelníku. „Žluto-zelený trojúhelník znázorňuje přechod úrodné Hané do jesenického pohoří, postupně tmavnoucí modrý trojúhelník představuje řeku Moravu, která stéká z Jeseníků a mění se v mohutnou řeku.

 

Zájem o značku dokazuje počet přihlášených výrobků. Letos bylo do soutěže přihlášeno 129 výrobků od 45 žadatelů. 

 

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne 5. října 2023 na Výstavišti Flora Olomouc při příležitosti podzimní výstavy Flora Olomouc - Hortikomplex. S nálepkou na obalech svých výrobků se však mohou výrobci pochlubit již nyní. 

 

  • Vítězné výrobky - Výrobek OK®  2023

             


V Olomouci dne 30. 5. 2023                                              

Jana Neradilová, AKOK,  728 730 428, email : oakpr@volny.cz


Redakce KIS, 01.06.2023

          zpět...