Národní výstava hospodářských zvířat, veletrh ANIMAL TECH a Národní výstava myslivosti se v dubnovém termínu neuskuteční
Společnost Veletrhy Brno spolu s Českomoravskou
společností chovatelů rozhodla o přesunu Národní výstavy hospodářských zvířat
(NVHZ) z dubna na pozdější termín. Tento krok byl přijat jako opatření na
ochranu vystavovaných hospodářských zvířat a prevenci rizik spojených s nákazou slintavky a kulhavky (SLAK). V
případě příznivého vývoje a stabilizace nákazové situace se výstava uskuteční
souběžně s veletrhem ANIMAL TECH a Národní výstavou myslivosti v předběžném
náhradním termínu 14.–17. září 2025.
Komplex veletrhů se měl původně uskutečnit na konci dubna, avšak na základě jednání výstavního výboru se zástupci chovatelských organizací, po konzultaci s odborníky a zohlednění mimořádných opatření vydaných Státní veterinární správou bylo rozhodnuto o jeho posunu do podzimu. Důvodem je zejména snaha eliminovat rizika související s potenciálním výskytem nákazy, která by mohla ohrozit zdraví vystavených zvířat i celých chovů. Zajištění bezpečnosti zvířat je prioritou organizátorů a přesun do nového termínu umožní minimalizovat rizika a zajistit hladký průběh výstavy.
Redakce KIS, 26.03.2025


