Agrární komora České republiky na fcb
Neustále se do Evropy pouští produkce od konkurence z třetích zemí. Evropští zemědělci ji považují za neférovou, protože v zemích původu je při chovu dobytka či pěstování rostlin povoleno téměř vše. Žádná přísná veterinární či pěstitelská pravidla tam neexistují, což ale samozřejmě není dobrá zpráva pro spotřebitele. Mimo jiné i kvůli nové obchodní dohodě EU s jihoamerickým Mercosurem zvažují zemědělci protesty napříč celou Evropou. Nejen o tom je rozhovor s naším prezidentem Janem Doležalem na iDNES.cz. Tak si ho dejte: https://www.idnes.cz/.../zemedelci-agrarni-komora-eu...
Redakce KIS, 27.01.2025


