Agrární komora České republiky a eroze

Postrach jménem eroze. Děsí každého zemědělce, protože ničí půdu a znemožňuje pěstování plodin. Apelujeme proto na lepší monitoring a vůbec systém kontrol tak, abychom získali reálnou představu o aktuálním stavu zemědělské půdy a mohli se proti erozi efektivně bránit. Teprve potom můžeme začít měnit pravidla řádného zemědělského hospodaření, případně je zpřísňovat v oblastech, kde to bude třeba. Ostatně Ministerstvo zemědělství nám už několik měsíců slibuje dopadovou studii na opatření, která navrhuje, a zatím nic. Proto vyzýváme, netrestejme dopředu zemědělce, kteří nic neudělali a o půdu se poctivě starají. Evropská unie po nás nic takového nechce, to spíš populistická rozhodnutí některých našich politiků.

Agrární komora České republiky



Redakce KIS, 29.08.2024

          zpět...