Při snižování emisí žadatelé uspěli
Na jaře vypsalo MZe
třetí kolo investičního programu rozvoje venkova ze Strategického plánu. Kolo
bylo zaměřeno na snižování emisí NH3 a skleníkových plynů ze zemědělství a
precizní zemědělství. Jde o novinku, která byla v této podobě vypsána poprvé a
možná proto byla poptávka ze strany žadatelů nižší. V záměru určenému pro
živočišnou výrobu bylo podáno jen 101 žádostí v celkovém objemu blížícím se 1
miliardě korun. Všechny byly doporučeny k realizaci.
O dalších 300 mil. Kč Kč žádalo 45 subjektů v záměru určeném pro sklady
digestátu, fugátu a akumulaci bioplynu. V tomto záměru byla úspěšnost nižší a
uspělo jen 21 žadatelů.
Žadatelé teď musí nejpozději do 8. října 2024 do 18:00 hodin podat na
regionální odbor SZIF
všechny povinné i nepovinné přílohy. MZe plánuje, že by se obdobná výzva měla
opakovat i na jaře roku 2025.
Zdroj: SZIF
Redakce KIS, 14.06.2024


