První dobrá zpráva o AMP
V posledních týdnech
jsme si zvykli na to, že přicházejí informace o tom, že byl někde nalezen nebo
zastřelen divočák pozitivní na africký mor prasat a že se znovu rozšiřuje
uzavřená zóna. Poprvé od roku roku 2019 kdy byla ČR, po výskytu AMP na Zlínsku,
uznána za prostou, je s morem spojena pozitivní zpráva.
Je to již více než rok, co byl uloven pozitivní divočák blízko SAP Mimoň a kdy
tam bylo vyhlášeno uzavřené pásmo. Protože se nikde v okolí, i přes intenzivní
lov a vyhledávání kadáverů, žádný podobný případ neobjevil, zrušila Evropská
komise uzavřené pásmo, které toto izolované ohnisko obklopovalo.
Nové rozložení uzavřených pásem, které se však bude v nejbližších dnech opět
měnit kvůli pozitivnímu divočáku ulovenému 700 metrů od hranice pásma II,
najdete na https://www.svscr.cz....
Zdroj: SVS
Redakce KIS, 24.05.2024


