Europarlament fandí kejdě
Evropský parlament schválil
rezoluci, která žádá Evropskou komisi, aby podporovala použití statkových
hnojiv jako zdroje dusíku. Krátkodobě doporučuje zvýšit limit pro hnojení
dusíkem v organických hnojivech. Zároveň doporučuje, aby se z dlouhodobého pohledu
podporovalo přeorientování z užíváni dovážených průmyslových hnojiv na
cirkulární využití živin. Europarlament zdůrazňuje, že veškeré živiny
vyprodukované v EU by měly být využity v maximální možné míře.
Z hlediska EU by taková změna znamenala mnohem větší jistotu a nezávislost.
Umělá hnojiva jsou momentálně jednou z otázek, které rostlinnou výrobu trápí
nejvíc.
Zdroj: Pig333.com
Redakce KIS, 23.02.2024


