Snižování množství využívání veterinárních antibiotik
V tomto týdnu si zainteresované organizace z oblasti humánní a veterinární medicíny po celém světě, včetně Státní veterinární správy, připomínají Světový týden antimikrobiální osvěty vyhlašovaný Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Jeho cílem je upozornit na důležitost zodpovědného užívání antibiotik.
Pokud jde o veterinární oblast, je jistě pozitivní zprávou, že se spotřeba antibiotik v tuzemských chovech hospodářských zvířat dlouhodobě snižuje a je nižší, než činí průměr Evropské unie.
Více informací naleznete zde https://www.svscr.cz/spotrebu-veterinarnich-antibiotik.../
Redakce KIS, 25.11.2023


