Snižování množství využívání veterinárních antibiotik

Podle Státní veterinární správa se u nás dlouhodobě daří snižovat množství využívání veterinárních antibiotik. Průměr jejich spotřeby je u nás nižší, než je ve zbytku EU.

V tomto týdnu si zainteresované organizace z oblasti humánní a veterinární medicíny po celém světě, včetně Státní veterinární správy, připomínají Světový týden antimikrobiální osvěty vyhlašovaný Světovou zdravotnickou organizací (WHO).  Jeho cílem je upozornit na důležitost zodpovědného užívání antibiotik.

Pokud jde o veterinární oblast, je jistě pozitivní zprávou, že se spotřeba antibiotik v tuzemských chovech hospodářských zvířat dlouhodobě snižuje a je nižší, než činí průměr Evropské unie.

Více informací naleznete zde https://www.svscr.cz/spotrebu-veterinarnich-antibiotik.../

Redakce KIS, 25.11.2023

          zpět...