SDÍLENÁ ENERGETIKA NENÍ UTOPIE
Příslušný zákon sice ještě leží ve Sněmovně a čeká na
projednání. Přesto už od prosince bude možné žádat o dotaci na vznik
energetických společenství. Právě ta jsou potřebná pro to, aby komunita mohla
vyrábět a mezi sebou sdílet energii – ze slunce nebo třeba z větru…
Bohumil Klepetko to v ohlášce řekl naprosto přesně. A já
jsem rád, že Obec Slatinice, Lípy patří k obcím, které mají svou energetickou
koncepci a jsou již nějakou dobu na cestě k ESO, tedy energetické soběstačnosti
obcí. Pokud chcete vědět víc, podívejte
Redakce KIS, 13.11.2023


