Zemědělce láká porcování farem. Může to být ale dotační „účelovka“

Ideální velikost farmy od příštího roku? 150 hektarů. Větší totiž musejí počítat s krácením dotací. Někteří zemědělci se s tím nechtějí smířit a uvažují, že své farmy rozdrobí. Takový krok ale může být považován za dotační podvod.

Větší podnik, nižší dotační příděl na každý hektar. Princip, podle kterého se od roku 2023 rozdělí miliardy korun dotací, vede některé zemědělce ke kreativním úvahám. Ty se však mohou vymstít.

„Jsem velký propagátor dělení. Než se nechat okrádat pro určitou skupinu politiků, tak zemědělské družstvo raději zrušíme a rozdělíme to pro mladé. O produkční zemědělce není zájem,“ líčí své plány Jaroslav Lád, předseda Zemědělského družstva Ostaš, které hospodaří na téměř dvou tisících hektarech v chráněné krajinné oblasti Broumovska.

více na: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-zemedelce-laka-porcovani-farem-muze-to-byt-ale-dotacni-ucelovka-219919#utm_content=ribbonnews&utm_term=%C3%BA%C4%8Delovka&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.czRedakce KIS, 01.12.2022

          zpět...