Rajčata za devět! U Olomouce začal samosběr zeleniny. Zájem je obrovský Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/samosber-zeleniny-tesetice-vojnice.html?fbclid=IwAR0vUj9S4cdVuuVbwfdvCI42ffHJIbNKFrne6Dr75ud6yt6OMCj9PTe3-V0

Mrkev za pět korun, rajčata za devět, melouny za osm. Ne kus, ale kilogram zdravé zeleniny. K mání už je na poli u Těšetic-Vojnic. Stačí ohnout hřbet a zeleninu si vlastnoručně nasbírat.

Zájem je obrovský. I když pěstitel kvůli srážkám v minulých dnech posunul start samosběru na sobotu 27. srpna, stovky lidí dorazily na pole nedaleko Olomouce už ve čtvrtek před osmou hodinou ráno. Zablácené boty a kola aut jim nevadily ani trochu.

„Jsme od Uherského Hradiště. Vezmeme si hlavně cibuli, mrkev a petržel. Máme zahrádku, ale u nás je strašné sucho. I trnky zaschly a padají na zem, takže nebude co pálit,“ postěžovali si manželé, zhruba pětasedmdesátníci.

Na pole si po půl osmé rozložili několik plastových beden. Jednu pomalu začali plnit petrželí. Z mokré hlíny šla pěkně ven. „Stojí nám to za to. Byli jsme i vloni. Se zeleninou pana Kašpara jsme moc spokojeni,“ dodala seniorka.

Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/samosber-zeleniny-tesetice-vojnice.html?fbclid=IwAR0vUj9S4cdVuuVbwfdvCI42ffHJIbNKFrne6Dr75ud6yt6OMCj9PTe3-V0

Redakce KIS, 25.08.2022

          zpět...