Sedláci z Asociace přispěli svými produkty papežské almužně

Papežské almužně, tedy charitnímu dílu, které zprostředkovává pomoc potřebným, přispěli i sedláci z Asociace. K chudým v oblasti Říma putovaly v druhé polovině června prostřednictvím poutě farníků z Jindřichova Hradce a okolí trvanlivé potraviny od pěti členů ASZ, a to díky iniciativě místopředsedy ASZ ČR Jana Staňka a vicehejtmana Jihočeského kraje Františka Talíře. 

Nápad přispět papežské almužně se zrodil při květnové návštěvě Františka Talíře na farmách členů ASZ Tábor. Iniciativu spojenou s výběrem vhodných trvanlivých produktů od našich členů a finanční příspěvek si vzal velmi ochotně na starost místopředseda Asociace Jan Staněk. Když se jihočeští farníci spolu s vicehejtmanem Talířem a místopředsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Janem Bartoškem vydali pozdravit papeže Františka, vyjádřit mu podporu a zároveň poukázat na křesťanské kořeny svého regionu, vezli s sebou i náklad farmářských výrobků. Šlo zejména o směsi na pečení chleba a různé kaše od firmy Nominal člena ASZ Žďár nad Sázavou Milana Nováka, několik druhů sušeného ovoce od Petra Kareše (ASZ Trutnov), sušené hovězí chipsy z Ekofarmy Bošina (ASZ Náchodska), ovocné mňamky od manželů Špiritových (ASZ Benešov) a také pivo z pivovaru Obora předsedy ASZ Tábor Martina Nováka. 

Celou akci organizačně zaštítil pan velvyslanec Václav Kolaja, který přišel s návrhem darování trvanlivých potravin papežské almužně, v jejímž čele stojí kardinál Konrad Krajewski.

„Papež František je známý svou pozorností vůči potřebným a na tuto praktickou pomoc tedy klade zvláštní důraz. Potraviny byly proto přijaty s velkou vděčností. Pivo z Obory jsme pak věnovali papežské koleji Nepomucenum, kde studují čeští bohoslovci,“ říká František Talíř.

Děkujeme našim členům za poskytnutí jejich produkce a za velkou vstřícnost při logistice celé akce. Poděkování patří také místopředsedovi Janu Staňkovi, vicehejtmanovi Františku Talířovi a jindřichohradeckým farníkům. Dobrá věc se podařila, a to nás moc těší. 

Hlavní kancelář ASZ ČR

Redakce KIS, 01.07.2022

          zpět...