Regionální podnikové prodejny mlékáren

Prakticky každý podnik zabývající se mléčnou produkcí má v Česku (a nejen zde) svoji podnikovou prodejnu. Tedy prostor, kde prodává zejména produkty vlastní výroby, a to často s určitým finančním bonusem pro zákazníka. Zde může naplno ukázat celé své portfolio v tom nejlepším světle.

Pestrá nabídka podnikových prodejen

Velmi moderní podnikovou prodejnu mají například  AW Olomoucké tvarůžky v Lošticích u Olomouce, kde pořídíte hlavně zdejší proslavené tvargle – v gastrobalení, v tradičním balení či různé speciality.

V podnikové prodejně Mlékárny Otinoves ve stejnojmenné obci můžete zakoupit Nivu extra dvou jakostí (dle stupně zralosti) a různých velikostí balení, stejně jako další produkty ze zpracování mléka (syrovátka, tvaroh apod.). Nabídka je přitom doplněna i o výrobky dalších zpracovatelů mléka.

Novou prodejnu mají v Olomouci

Vůbec nejnovější podniková prodejna mlékárenského podniku byla otevřena začátkem února 2022 v Olomouci. Jde o prodejnu mlékárny Olma, kterou pojmenovali Jogurtárna. Nahradila její starou a výrazně menší předchůdkyni.

V nových prostorách najdete jak kompletní sortiment od Olmy, tak i řadu dalších produktů, od pečiva po zeleninu, uzeniny, mléčné produkty a vejce.

Unikátní síť prodejen má Gran Moravia

Česko-italský výrobce sýrů a dalších mléčných produktů provozuje v ČR zatím ojedinělou síť podnikových prodejen  La Formaggeria Gran Moravia. Italský název znamená v překladu prostě obchod se sýrem, ale najdete tu bohatou nabídku výrobků z moravské Litovle.

Pilotní provoz byl zahájen již v roce 2007 v Olomouci, další prodejny přibývaly od roku 2011. Řetězec podnikových prodejen nyní zaměstnává více než 140 prodavačů a obslouží více než 1,5 milionu zákazníků za rok. Čerstvé výrobky z řady „Přímo z naší sýrárny“ pocházejí  z litovelského závodu Brazzale Moravia, obchody dále nabízejí vybrané pochoutky z Itálie. Nejnovější, v pořadí již 24. prodejna byla otevřena v létě 2021 v pražském centru Bořislavka.

V aktuálním žebříčku 100 nejlepších zákaznických zkušeností, které každoročně sestavuje KPMG Česká republika, se La Formaggeria Gran Moravia stala nejlépe hodnocenou značkou mezi maloobchodními řetězci v České republice.. Síť podnikových prodejen předběhla v hodnocení Rohlík.cz či Globus a další prodejce.

zdroj: Jogurty za korunu. I to nabízejí podnikové prodejny mlékáren - Vitalia.cz

Redakce KIS, 17.02.2022

          zpět...