Představujeme : Brazzale Moravia a.s., Litovel

Brazzale Moravia a.s. patřící do italské skupiny Brazzale je společností, v níž se skloubila kvalitní italská technologie a chuť s českou zemědělskou a chovatelskou kvalitou.

V dnešní době je největší sýrárnou v České republice, která se podílí téměř jednou třetinou na celkovém vývozu sýrů z ČR. Mléko je zde zpracováno na sýry podle té nejvyšší italské řemeslné tradice. Sýry jsou z 95% exportovány, a to s velkým benefitem pro českou ekonomiku. Nejdůležitějším výrobkem sýrárny je sýr Gran Moravia, který představuje asi dvě třetiny produkce. Vedle něho se vyrábí sýr Verena, sýry provolone, scamorza, pařené sýry, ricotta, mozzarelly, caciotta a všechny čerstvé výrobky pro podnikové prodejny La Formaggeria Gran Moravia.

Historie sýrárny sahá do poloviny 90. let, kdy se paní Marie Martinů, původem z Mohelnice a žijící v italské Modeně v oblasti výroby sýru Parmigiano Reggiano, rozhodla vybudovat stejnou řemeslnou sýrárnu, jaké se právě tam nacházejí, a vyrábět zde sýr stejného typu s dlouhou dobou zrání. V říjnu roku 1996 se narodil první sýrový bochník. Vyrábět a prodávat sýry italského typu ve světě ale není snadné, proto společnost hledala partnera, který by jí pomohl udělat skok vpřed. Takového partnera našla v italské rodině Brazzale.

Rodina Brazzale přinesla všechny své zkušenosti a tradici. Výroba sýru se zdokonalila a byla nainstalována nová zařízení. V roce 2003 vznikl sýr Gran Moravia, zcela originální receptura i značka, plod vycházející z italské tradice, ale s velmi silnou identitou provázanou s moravským územím. Množství zpracovávaného mléka rychle stouplo z původních 6.000 litrů denně na dnešních více než půl milionu litrů.

Skupina Brazzale je průkopníkem v ohleduplném chování k životnímu prostředí a v úspoře zdrojů. V roce 2010 vytvořila “Ekoudržitelný řetězec Gran Moravia” v jehož rámci stanovila přísná pravidla rovnováhy životního prostředí a pohodlí zvířat, která musí dodavatelé ve svých chovech dodržovat. Kromě toho je od roku 2012 Gran Moravia prvním sýrem na světě, který má vypočtenu svoji “vodní stopu” (Waterfootprint) udávající jaké je celkové množství vody spotřebované v celém výrobním řetězci, od suroviny po hotový výrobek.

Již od roku 2003 je sýr Gran Moravia oceněn národní značkou kvality KLASA, kterou uděluje Státní zemědělský intervenční fond mimořádně kvalitním výrobkům. V roce 2011 obdržel hlavní cenu za “Nejlepší inovaci výrobku” na mezinárodním veletrhu ANUGA v Kolíně nad Rýnem – Německo. Od roku 2012 vlastní certifikaci “The Vegetarian Society” vzhledem ke své vhodnosti pro vegetariánskou stravu.

O projektu La Formaggeria Gran Moravia

Prodejní řetězec La Formaggeria Gran Moravia se zrodil ze snahy společnosti Brazzale Moravia a.s. nabídnout českému zákazníkovi nový způsob přístupu k nejlepším mléčným výrobkům a sýrům celé skupiny Brazzale spolu s kvalitními, vhodně vybranými ingrediencemi italské kuchyně.

Cílem tohoto konceptu je vyplnit mezery na českém maloobchodním trhu, který je téměř výhradně zaměřen na velkoobchodní řetězce a organizovanou distribuci, a chybí struktury, které by zákazníkovi nabídly, prostřednictvím školeného a specializovaného personálu, odpovídající péči díky přímému a osobnímu kontaktu.

Na nakupování nepohlížíme jako na pouhou nutnost, ale jako na příležitost prožít příjemné chvíle při nákupu kvalitních a zdravých potravin za výhodné ceny.

Naplnit toto předsevzetí bylo možné díky silnému postavení společnosti, největšího českého výrobce kvalitních sýrů, a rovněž díky velkým zkušenostem rodiny Brazzale jak v Itálii, tak i ve světě.

Do roku 2007 se společnost soustředila na rychlý a nezbytný průmyslový růst a vývoz. Koncem téhož roku započal pilotní projekt otevřením prvního vlastního obchodu v centru Olomouce.

Na základě této zkušenosti zahájil Roberto Brazzale spolu se svým týmem projekt zaměřený na vybudování maloobchodní prodejní sítě. Každý detail vybavení byl studován s důrazem na funkčnost a na navození klidného a příjemného prostředí. Výběr a školení personálu bylo podrobeno přísným kritériím. Sortiment výrobků byl pečlivě vybrán s důrazem na udržení příznivých cen. V neposlední řadě byla vytvořena vlastní značka, která vychází z italské tradice, ale zároveň je i srozumitelná českému zákazníkovi.

Koncem roku 2011 byly otevřené už 3 obchody, v roce 2012 další 4. Na konci roku 2013 měl řetězec již 11 prodejen, v současnosti jejich počet stoupl na více než dvě desítky. Sortiment výrobků dodávaných do obchodů přímo z litovelské sýrárny a z mateřské firmy Brazzale, pod značkami Brazzale, Alpilatte a Zogi, byl rozšířen i o mnoho dalších sýrů a gastronomických specialit přímo od italských výrobců

Po uvedení řady „Přímo z naší sýrárny“ na podzim roku 2012 jsme schopni nabídnout našim zákazníkům čerstvé výrobky, které je možno zakoupit v našich prodejnách již druhý den od výroby. Jedná se o čerstvé máslo prvotřídní kvality, mozzarellu, caciottu, ricottu, giuncatu, syrovátku, zákys, jogurty a další mléčné výrobky vlastní produkce.

Nenechte se zmást elegancí a vytříbeností našich obchodů: La Formaggeria Gran Moravia se nezaměřuje pouze na vyšší střední vrstvy, právě naopak, díky přímému vztahu výrobce – spotřebitel jsou naše ceny na českém trhu bezkonkurenční.

Kontaktní informace

Brazzale Moravia a.s., Tři Dvory 98, 784 01 Litovel

IČO: 63319551, DIČ: CZ63319551

Telefon: +420 585 343 274

E-mail: info@brazzale.cz

Redakce KIS, 17.02.2022

          zpět...